زهرا ساعی در جلسه شورای اداری شهر سردرود: مخالف الحاق شهر سردرود به شهر تبریز هستم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی شهرداری سردرود ، جلسه شورای اداری شهر سردرود با حضور مسئولین شهر و ریاست زهرا ساعی ، نماینده مردم تبریز ، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی و سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس در اطاق جلسات شهرداری برگزار گردید.

یعقوب فتح اله زاده سردرودی ، شهردار شهر سردرود با اشاره به اینکه شهر سردرود در نزدیکی شهر تبریز قرار گرفته و مطمینا این امر در کنار مزایا ، معایبی نیز برای اهالی در بردارد لذا در این راستا باید ضمن احترام به نظرات اهالی هر اقدامی در خصوص این شهر توسط مسئولین ارشد انجام میگیرد باید  خواسته های بحق مردم  را در نظر گرفته شود. فتح اله زاده با اشاره به مشکل حریم و محدوده شهر سردرود ضمن تقدیر و تشکر از مساعدت مسئولین استانی منجمله دکتر خدابخش استاندار استان آذربایجانشرقی و دکتر پزشکیان نائب رئیس محترم مجلس شورای اسلامی به بعضی از نگاههای تبعیض آمیز مسئولان نسبت به شهرهای کوچک که در همجواری شهرهای بزرگ می باشند انتقاد نمود و از دکتر زهرا ساعی نیز خواستار مساعدت و پیگیری این موضوع گردید.

در آخر سرکارخانم زهرا ساعی ، نماینده مردم تبریز ، اسکو و آذرشهردر مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در فصل بودجه نویسی سعی خود را در جهت پیگیری و حل مشکلات اعتبارات سرانه فرهنگی معمول خواهد نمود ، اعلام کرد ساخت سالن های ستاد مدیریت بحران نیز از اولویت های اساسی شهرها باید گردد ، چرا که ثابت شده در هنگام بروز حوادث غیر مترقبه متاسفانه امکانات و تجهیزات کاملی که با عنوان مدیریت بحران در آن بحث می گردد در شهرها مشاهده نمی کنیم که شهر سردرود نیز از این مبحث جدا نمی باشد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس همچنین اعلام نمود تمام تلاش خود را جهت تامین اعتبار طبقه فوقانی کتابخانه عمومی سردرود خواهم نمود.

نماینده مردم تبریز ، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با الحاق شهر سردرود به کلانشهر تبریز کاملا مخالفم،  افزود هویت یک شهر را نمیتوان به شهر دیگری ادغام نمود،لذا باید در خصوص ادغام شهرهای کوچک به شهرهای بزرگ کارهای کارشناسی انجام گردد.

زهرا ساعی با اعلام اینکه شهر سردرود بعنوان پایتخت تابلو فرش جهت می توان سهم بسزایی در رویداد مهمی در تبریز ۲۰۱۸ میتواند داشته باشد. وی در آخر اعلام نمود پیگیری را در کنار دیگر مسئولین استانی در جهت احقاق خواسته اهالی و مسئولین شهر سردرود درخصوص حل مشکل حریم سردرود انجام خواهم نمود.

قابل ذکر است در این جلسه همچنین سرهنگ بهربیگی فرمانده سپاه سردرود٬صحتی ریئس اتحادیه تابلو فرش٬دستباف سردرود٬ تقی پور رییس اداره ورزش و جوانان و دیگر مسیولین ادارت دقایقی به ایراد سخنرانی پرداختند.

(عکس و گزارش خبر:شاهین نظری)

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاه ها مسدود شده اند .