احداث شهرک صنفی تابلو فرش در شهرسردرود که بعنوان پایتخت تابلو فرش دستباف جهان معروف است از لحاظ اشتغال زایی میتواند سهم بسزایی در استان داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی شورای اسلامی شهر سردرود ، سومین جلسه شورای اسلامی شهرستان تبریز با ریاست دکتر شهرام دبیری رئیس شورای شهرستان و با موضوع پیگیری مصوبات شورای شهرستان در دوره های قبل و همچنین بیان مشکلات هر کدام از نمایندگان شهرها و بخشهای مرکزی شهرستان تبریزدر حوزه انتخابی خود برگزار گردید که در  نهایت مقرر گردید تعدادی از مشکلات عمده و متنابه موجود مورد پیگیری جدی اعضای شورای شهرستان قرار گیرد.

در این جلسه همچنین مبصر سخنگوی شورای اسلامی شهرستان تبریز و عضو شورای شهر سردرود ، ضمن تشکراز دکتر دبیری رئیس شورای اسلامی شهرستان تبریز در جهت پیگیری مشکلات شهرهای و بخش های مرکزی شهرستان ، با اشاره به نیمه تمام ماندن پل خروجی غیر همسطح شهر سردرود اعلام نمود، متاسفانه این پروژه که چندین سال پیش در دوره دهم ریاست جمهوری بعنوان پروژه ملی کلنگ زنی گردید بعد از سالیان متمادی بدلیل عدم تملک املاک واقع در حریم شهرداری کلانشهر تبریز نیمه تمام رها گردیده است که بعنوان یکی از مشکلات اساسی شهروندان سردرودی در این شهر مطرح می باشد. مبصر با اشاره به اینکه این پروژه علاوه براینکه خروجی شهر سردرود را مسدود نموده است ، چهره ی بدی برای ورودی شهر تبریز نیز بخشیده است که این امر شایسته استان آذربایجانشرقی نمی باشد.

دبیر شورای اسلامی شهر سردرود با اشاره به اینکه مشکل نبود فاضلاب نیز یکی از مشکلات اساسی شهروندان سردرودی می باشد اعلام نمود: با توجه به بالا بودن آبهای سطحی در شهر سردرود بسیار از محله های این شهر با مشکل اساسی فاضلاب مواجه گردیده اند که انتظار میرود با اختصاص اعتبار مکفی برای این امر توسط مسئولین استانی بتوان در روند اجرای عملیات احداث فاضلاب شهر سردرود تسریع لازم را بخشید.

وی همچنین بااعلام اینکه شهر سردرود بعنوان پایتخت تابلو فرش جهان و همچنین وجود رستوران های متعدد زنجیره ای و پارک بزرگی جنگلی مره خونی میتواند در رویداد تبریز۲۰۱۸ نقش بسزایی ایفا نماید که در این راستا خواستار توجه بیشتر مسئولین مربوطه به این پتانسیل های ارزشمند این شهر گردید .

عضو شورای شهرستان تبریز در آخر با اشاره به اینکه احداث شهرک صنفی در شهر سردرود برای تولید کنندگان تابلو فرش دستباف می تواند در اشتغال زایی جوانان در استان نقش بسزایی ایفا نماید اعلام نمود امید است مسئولین استانی نیز ما را در احداث این شهرک صنفی مساعدت و یاری نمایند.(گزارش خبر:شاهین نظری)

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاه ها مسدود شده اند .