تابلوفرش و تلاش برای گسترش این هنر، اقدامی ارزشمند است/با پلمپ و بارکد دار کردن تابلوفرش، جلو سرقت ادبی طرح و اصالت آن گرفته می شود

مجید خدابخش، استاندار آذربایجان شرقی، آخرین سخنرانی بود که پس از رونمایی از شناسنامه تابلوفرش سردورد به ایراد سخن پرداخت و با بیان اینکه تابلوفرش و تلاش برای گسترش این هنر، اقدامی ارزشمند است گفت: خوشبختانه امروز دیدیم که با یکسری اقدامات تخصصی و علمی همچون پلمپ و بارکد دار کردن تابلوفرش، جلو سرقت ادبی طرح و اصالت آن گرفته می شود که بسیار حایز اهمیت است.

وی حفاظت از هنر تابلوفرش را به نفع استان و کشور دانست و گفت: در سایه توجه به این مهم، سردرود به شهری بدون بیکار تبدیل شده و بیکاران برخی شهرهای دیگر نیز از قبل این هنرصنعت، کسب روزی می کنند.

وی گسترش و توسعه روزافزون صنعت تابلوفرش را مرهون تلاش های تمامی مسئولان دانست و تصریح کرد: تلاش برای جذب حداکثری اعتبارات و تسهیلات، یکی از مهم ترین اولویت های مدیریت ارشد استان است و در این راستا بازهم تلاش ها را مضاعف کرده و با تمام توان از توسعه تابلوفرش و به ویژه صادرات آن حمایت می کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی در واکنش به مشکلات تقاطع غیرهمسطح این شهر نیز دستور داد که شهرداری تبریز و سردرود هرچه سریع تر با اتخاذ تصمیمات مناسب، مشکلات موجود را مرتفع نمایند.

خدابخش همچنین در واکنش به نبود مکان فرهنگی مناسب در سردرود و استفاده از سالن کتابخانه این شهر به عنوان مکانی برای برگزاری جلسات اداری و … عنوان کرد: این کتابخانه در شان سردرود نیست و باید با استفاده از ظرفیت خیرین فکری اساسی در این زمینه کرد.

در حاشیه این مراسم یکی از حضار که به یکباره در اثنای سخنرانی خدابخش از جا برخاست و خواستار الحاق سریع سردرود به تبریز شد که استاندار در پاسخ به وی با بیان اینکه دو گروه در سردرود هستند که یکی خواستار الحاق و دیگری مخالف الحاق هستند عنوان کرد: مدیریت استان هرچه را که اکثریت مردم سردرود بخواهند انجام می دهد.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاه ها مسدود شده اند .