آلايندگي پتروشيمي ، پالايشگاه و نيروگاه تبريز هشدار بزرگ براي مردم شهر سردرود است

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي و شهرداري سردرود ،مهندس اصغر آدی بیگ صبح امروز يكشنبه در جلسه شورای اداری شهر سردرود که در سالن جلسه شهرداری این شهر با حضور بخشدار محترم بخش مركزي شهر تبريز جناب آقاي دكتر محمدزاده برگزار شد ضمن عرض تبريك بمناسبت هفته دولت گفت:شهر سردرود علی رغم اینکه 55 سال است شهر است متاسفانه پیشرفت چندانی نداشته است.

وی در همین راستا ابراز داشت: شهرداری سردرود از لحاظ قدمت شهرداری ها ، در آذربایجچان شرقی رتبه هفتم را به خود اختصاص داده است.

آدی بیگ در ادامه سخنان خود با بیان اینکه این شهر ، تنها شهر آذربایجان شرقی است که حریم ندارد افزود:طبق قانون وجود حریم در شهرها از اهمیت خاصی برخوردار است و باید هرچه سریعتر برای این شهر ، حریم تعیین گردد.

وی در همین راستا اظهار داشت: عدم مشخص بودن حریم شهر سردرود باعث ایجاد مشکلات بسیاری شده است که متاسفانه نارضایتی مردم را  نیز بهمراه داشته است.

رییس شورای شهر سردرود در ادامه سخنان خود با بیان اینکه این شهر با کمبود فضای آموزشی مواجه است گفت:بیش از سه سال است که یکی از خیرین زمینی برای احداث مدرسه در این شهر اهداء کرده است ولی متاسفانه هنوز هم ایمن مدرسه با مشکل احداث مواجه گردیده است.

وی در همین راستا ابراز داشت: عوامل متعددی که باعث شده است مدرسه سردرود تا کنون احداث نشود باعث عدم رضایتمندی و عدم استقبال خیران خواهد شد..

آدی بیگ در ادامه سخنان خود با انتقاد شدید از نبود امکانات درمانی و بهداشتی همچون  دستگاه سونوگرافی نوارقلبی و همچنین نبود درمانگاه تخصصی در این شهر ادامه داد: نبود چنین امکاناتی در شهری مثل سردرود که بیش از 35 هزار نفر جمعیت دارد در شان مردم این منطقه نیست.

رئیس شورای اسلامی شهر سردرود در ادامه سخنان خود با بیان اینکه تعداد آب های سطحی در شهر سردرود زیاد است گفت: یک دهم بودجه مربوط به ساماندهی فاضلاب های شهری  به ساماندهی فاضلاب این شهر تزریق نمی گردد .

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با هشدار جدي در خصوص آلايندگي پتروشيمي ، پالايشگاه و نيروگاه تبريز اعلام نمود ، متاسفانه شهر سردرود در محاصره آلايندگي پالايشگاه ، پتروشيمي و نيروگاه تبريز قرار گرديده است كه متاسفانه شاهد از بين رفتن درختان و فضاي سبز موجود در اين شهر گرديده است  ، وي همينطور اعلام نمود متاسفانه طبق آمار موجود ، افزايش بيماري هاي سرطان در اين شهر روز به روز به چشم مي آيد و واقعا اين معضل زيست محيطي نه تنها به مردم اين شهر هشدار جدي محسوب مي شود بلكه به مرور به مردم شهرستان تبريز نيز هشدار جدي بشمار مي آيد./

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاه ها مسدود شده اند .